O firmie

Historia

Mińska Fabryka Traktorów (Минский тракторный завод) została założona 29 maja 1946 roku – Producent światowej marki ciągników rolniczych BELARUS. Obecnie zatrudnia ponad 22 tysiące ludzi i ma oficjalne przedstawicielstwa w kilkudziesięciu krajach na świecie.

Swoją produkcję rozpoczęła od maszyn gąsiennicowych, a następnie – kołowych. Już w 1958r z linii produkcyjnej został wypuszczony 100-tysięczny traktor, a 14 lat później milionowy.

 

Traktory Belarus są dobrze znane w 130 krajach na całym świecie. Produkty MTZ stanowią 8% światowej produkcji traktorów. Używane są w różnych warunkach klimatycznych i gałęziach gospodarki: rolnictwie, leśnictwie, budownictwie, a także w gospodarce komunalnej.

„BELARUS” (biał. „Беларус”) – nazwa czterokołowych traktorów wytwarzanych w Mińskiej Fabryce Traktorów (MTZ) od roku 1950.

Nazwa „Biełarus” oznacza w języku białoruskim „Białorusin” i używana jest od uzyskania przez Białoruś niepodległości. Wcześniej używana była nazwa „Biełaruś” (biał. Беларус), czyli „Białoruś”.

W 2015 roku określono warunki korzystania  z logotypów. „MTZ” – logotyp firmowy, „BELARUS” -znak towarowy. Pierwszy logotyp: 3 początkowe litery rosyjskiej nazwy fabryki (MTZ) w czarnej elipsie. Kiedy Białoruś uzyskała niepodległość (3 lipca 1996 r.) logotyp uległ zmianie. Pojawił się nowy. Znak stylizowany jest na rosyjską literę „Б” (БЕЛАРУС).

W Polsce ciągniki MTZ pojawiły się już w latach 50. XX wieku. Od zawsze była ceniona ich niezawodność i solidność wykonania – BELARUS’y są takie do dziś: proste, pozbawione kłopotliwej elektroniki, niedrogie. Ciągniki te, skierowane są do Klientów ceniących niskie koszty eksploatacji oraz wysoką wydajność. Warto zaznaczyć, iż niemal 100% ciągników wyposażonych jest we własnej produkcji silniki napędowe marki MMZ (Mинский моторный завод).

Najbardziej popularnymi modelami były kolejno: MTZ-50 (produkcja od 1961), MTZ-80 (produkcja od 1974) i MTZ-1221 (produkcja od 1986).

W Polsce w 2017 roku największą popularnością cieszyły się modele w przedziale mocy 90-160 KM, m.in 1025, 1221 i 1523.

1 sierpnia 2014r. w Państwowym Rejestrze Holdingów został zarejestrowany holding „MTZ-HOLDING”.

W skład holdingu „MTZ-HOLDING” oprócz samego MTZ wchodzi jeszcze 8 innych przedsiębiorstw:

 • Fabryka maszyno-produkcyjna w Mozyrzu
 • Fabryka Detali i Agregatów w Bobrujsku
 • Fabryka Części Zapasowych do ciągników w Witebsku
 • Fabryka Kół Zębatych w Mińsku
 • Fabryka Agregatów w Smorgonie
 • Fabryka naprawczo-mechaniczna w Lepelu
 • Fabryka hydro-urządzeń w Chojnikach
 • Fabryka hydro-urządzeń w Narowlu

MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. – wyłączny Importer ciągników rolniczych produkcji Mińskiej Fabryki Traktorów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Firma ma swoją siedzibę w miejscowości Sokółka, ul. Kresowa 85, 16-100 Sokółka, numer KRS: 0000516323, NIP: 5451814575, REGON: 200869520. Spółka jest reprezentowana przez Dzmitry Adamovich – Prezesa Zarządu.

Firma MTZ BELARUS TRAKTOR dostarcza na rynek:

 • ciągniki rolnicze (ОАО МТЗ)
 • ciągniki kompaktowe (Бобруйский завод тракторных деталей и агрегатов – ОАО БЗТДиА)
 • mini-traktory, motobloki i osprzęt (ОАО Сморгонский агрегатный завод)

Zapytaj o cenę

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o. o. w celu realizacji zgłoszenia zapytania. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji w zakładce RODO.
Zgoda na kontakt za pomocą telefonu w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przekazanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa. Zgoda na przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu realizacji Twojego zgłoszenia. W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.

Rejestracja

Przypomnienie hasła

Podaj hasło