AGRITECHNICA 2017

AGRITECHNICA 2017

20 listopada, 2017
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text

Na największych targach rolniczych w Europie – AGRITECHNICA 2017 zostały zaprezentowane najnowsze ciągniki marki Belarus. Wśród pełnej gamy modeli ukazały się też te z .6.

Na uwagę zasługiwał również 62 KM Belarus 622.5 z nową maską i silnikiem marki Yanmar spełniający wymogi normy emisji spalin na poziomie III B.

Wysoki moment obrotowy przy niewielkich prędkościach obrotowych, cicha i równa praca, niewielkie wymiary i lekka konstrukcja, sprawiają, że producenci maszyn bardzo chętnie po nie sięgają.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również modele z serii 1523 bardzo popularne w Niemczech i coraz bardziej doceniane w Polsce. Na targach zobaczyć można było model nowszej generacji 1523.6.

Nie umknął uwadze odwiedzających stoisko model 923.6 z silnikiem wysokoprężnym D-245.5S4 o mocy 95 KM, z elektronicznym układem kontroli paliwa Common Rail (BOSH), z intercoolerem a także systemem oczyszczania spalin ROSSKATavto. Ciągnik ten posiada przednią oś napędową z planetarno-cylindrycznymi skrzyniami biegów PVM 822. Oprócz tego ma zsynchronizowana skrzynia biegów (7/2) i zsynchronizowany reduktor (mnożnik); 14 biegów do przodu i 4 biegi wsteczne, a także sterowanie hydrostatyczne z typem pompy dozującej.

Tego roku na AGRITECHNICA został również zaprezentowany największy ciągnik z oferty białoruskiego Producenta – Belarus 4522 z sześciocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 450 KM.