Różnice między Belarus-em 892 i 952.

Różnice między Belarus-em 892 i 952.

25 maja, 2021
alternative text

Ciągniki Belarus od wielu lat cieszą się opinią ciągników prostych, mechanicznych, solidnych i stworzonych do ciężkich prac.

W minionym roku do naszej oferty wpisał się na stałe Belarus 892.2 o mocy 90KM. Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na ten model. Pochodzi on z serii Belarusów o mocy 90 KM, które od początku istnienia firmy cieszą się bardzo dużą popularnością. Zaliczają się do nich także modele 952.2. Jakie są różnice między Belarus-em 892 i 952 – tego dowiecie się czytając artykuł do końca, a jeżeli zabraknie Wam surowych danych technicznych to zapraszamy tutaj 🙂

Belarus 892 to alternatywa dla tych, którzy chcieliby mieć 90 KM ciągnik na jednym siłowniku tylnego TUZ. Do tej pory w takiej kompletacji był jedynie ciągnik 952.2. Znaczącą różnicą między nimi są: moment obrotowy, prędkość z jaką się poruszają czy sama skrzynia biegów. Belarus 892 choć niepozorny to pojedzie z prędkością od 38 do 40 km/h, natomiast 952.2 bez względu na kompletację z dwoma siłownika tylnego TUZ czy z jednym siłownikiem osiągnie prędkość 28km/h. Podobnie ma się zależność między obrotami. Wyższą wartość ma nasz nowy model Belarus 892, wynosi ona 404 NM przy 1800 obr./min. Belarus 952.2 z silnikiem MMZ D-245.5 ma 386 NM przy 1400 obr./min. Kolejną różnicą występującą między tymi modelami jest zastosowana w nich skrzynia biegów. W przypadku Belarusa 892 mamy do czynienia ze skrzynią mechaniczną, niesynchronizowaną, dziewięciobiegową z dwoma zakresami prędkości: polowe/szosowe i reduktorem żółw/zając o przełożeniach 18/4, natomiast w serii 952 jest już synchronizowana, czterobiegowa o przełożeniach 14/4.

Co łączy 892 i 952? – Tak jak już napisaliśmy Belarus 892 występuje na jednym siłowniku tylnego TUZ, a co za tym idzie oba modele o tej kompletacji mają taki sam udźwig podnośnika wynoszący 3300 kg, a załączanie WOM odbywa się w obu przypadkach mechanicznie.

W naszej ofercie zupełnie odmienne choć nadal proste są ciągniki kompaktowe do sadu, ogrodu, stajni czy zwyczajnie na gospodarstwo o małej powierzchni, to modele 320.4 i 422.1. Podstawową różnicą dzielącą je od ciągników rolniczych o mocy 80-212 KM jest zastosowany w nich silnik. Nie znajdziemy tu już białoruskiego MMZ-a, a słowacki silnik Lombardini. Pierwszy z nich, Belarus 320.4 to 36 KM ciągnik z trzycylindrowym silnikiem, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 92 NM przy 1650 obr./min. Belarus 422.1 ma natomiast 49 KM i czterocylindrowy silnik. Ciągnik udźwignie ładunek o masie 1110 kg. Oba modele mają mechaniczną, niesynchronizowaną, czterobiegową skrzynię biegów z dwoma zakresami prędkości o przekładni 16/8.

Szczegółową ofertę naszej firmy, modele od 36 KM do 212KM znajdziecie na naszej stronie internetowej w kategorii „rolnicze” i/lub „kompaktowe”, łatwo też możecie sprawdzić najbliższego autoryzowanego dealera w swoim województwie.

Zapytaj o cenę

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o. o. w celu realizacji zgłoszenia zapytania. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji w zakładce RODO.
Zgoda na kontakt za pomocą telefonu w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przekazanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa. Zgoda na przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu realizacji Twojego zgłoszenia. W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.

Rejestracja

Przypomnienie hasła

Podaj hasło