Przyszłość w nowych barwach oczami Mińskiej Fabryki Traktorów

Przyszłość w nowych barwach oczami Mińskiej Fabryki Traktorów

12 listopada, 2019
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text
alternative text

I w tym roku Mińska Fabryka Traktorów dowiodła, że dziesiątki lat pracy, bo aż 73 i doświadczenia nie idą na marne! Białoruski Producent ciągników rolniczych Belarus prze na przód. Na największych na świecie targach Agritechnica w Hanoverze, zaprezentował traktory w nowej stylistyce. W swoich produktach połączył tradycję i minimalizm z odrobiną nowoczesności, o czym można było się przekonać przyglądając się sześciu modelom białoruskich traktorów. Wszystkie zostały dostosowane do najnowszych norm emisji spalin stage V. Jakie to modele i czym się charakteryzują? Otóż na stoisku Belarusa zobaczyć było można ciągniki liczące od 62 do 158 KM.

Najmniejszy z nich to oczywiście Belarus 622, należący do gamy ciągników kompaktowych. W odróżnieniu od ubiegłorocznego modelu 622.5 wyposażonego w japoński silnik marki Yanmar, ten posiada czterocylindrowy silnik Lombardini (taki sam jaki ma zastosowanie we wszystkich ciągnikach kompaktowych Belarus), o mocy 62 KM z przekładnią 16/8. Trwają pracę nad przystosowaniem tego modelu do przygotowywania tras narciarskich.

Zupełną nowością był prototyp ciągnika Belarus 742.7 stylizowany na wzór najstarszych modeli MTZ 50 i MTZ 80, które po dziś dzień można spotkać przy pracy w niejednym polskim gospodarstwie.  Model tego traktora ma otworzyć drogę nowej rodzinie ciągników o mocy 50-75KM. Jednostką napędową Belarus-a 742.7 jest czterocylindrowy silnik o mocy 75 KM. Standardowo traktor posiada synchronizowaną skrzynię biegów o przełożeniach 12/12, w dodatkowej opcji do wyboru jest jeszcze 8 typów skrzyń biegów: pierwsze trzy z nich mechaniczne synchronizowane  8/8, 24/12, 24/24. Kolejne dwa typy to przekładnie z rewersem i biegami zmienianymi pod obciążeniem 12/12 i 24/12, do wyboru są jeszcze z samym rewersem 12/12, 24/12 i 24/24. WOM dostępny w dwóch opcjach, z dwoma prędkościami roboczymi: 540/540E albo 540/1000.

Do nieco większych traktorów spośród zaprezentowanych na stoisku należały Belarus 923.7 i Belarus 952.6. Oba dysponują mocą 95KM i skrzynią biegów mechaniczną synchronizowaną o przełożeniach 14/12. Główna różnica tkwi w silniku, ponieważ w pierwszym z wymienionych modeli, tj. 923.7 zastosowany został silnik Caterpillar, a w Belarus-ie 952.6 rodzimy silnik marki MMZ. Jeden i drugi posiada turbodoładowanie i intercooler.

Podobnie mają się dwa pozostałe modele, Belarus 1220.7 i 1523. Ich specyfikacja techniczna na pierwszy rzut oka, może wydawać się nieco podobna do tej, w którą wyposażone są ciągniki dostępne na polskim rynku. Oczywiste zmiany w omawianych ciągnikach zauważalne są w wyglądzie zewnętrznym. Przekładnia i ich obsługa pozostaje nietknięta. Mniejszą mocą, bo 122 KM dysponuje Belarus 1220.7 z turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem marki Caterpillar. W przypadku 158-konnego Belarusa 1523, bardzo dobrze znanego na polskim rynku, sprawdzonego zarówno w gospodarstwie jak i w lesie świetnie się sprawdza sześciocylindrowy silnik białoruskiego Producenta, czyli oryginalny MMZ o nieco innych niż dotychczas parametrach. Ze zmianą we wzornictwie idą oczywiście w parze zmiany wymiarów i waga ciągnika.

Targi w Hanoverze śmiało można nazwać synonimem innowacyjności, miejscem wyznaczania nowych trendów. W to miejsce świetnie wpisała się Mińska Fabryka Traktorów prezentując całemu światu najnowsze wyniki swojej pracy. Białoruski Producent nie zawiódł, dał przykład tego, że maszyny mogą być nowoczesne z zachowaniem prostych rozwiązań.

Zapytaj o cenę

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o. o. w celu realizacji zgłoszenia zapytania. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji w zakładce RODO.
Zgoda na kontakt za pomocą telefonu w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przekazanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa. Zgoda na przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu realizacji Twojego zgłoszenia. W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.

Rejestracja

Przypomnienie hasła

Podaj hasło