Nowość w ofercie MTZ BELARUS

Nowość w ofercie MTZ BELARUS

4 listopada, 2019

Jeżeli wraz z zakupem ciągnika Belarus interesuje Was dodatkowa maszyna, a dokładniej przyczepa rolnicza na homologacji, to świetnie się składa, bo w naszej ofercie od niedawna takie posiadamy!

Rynek przyczep rolniczych jest niewiele mniejszy od rynku ciągników rolniczych, dlatego my przybliżymy tylko co mamy do zaoferowania – sami wiecie najlepiej czego potrzebujecie. Otóż przyczepa rolnicza, którą widzicie na zdjęciu pochodzi od białoruskiego producenta, firmy ZKT.

Rama dolna przyczepy wykonana jest z ceownika hutniczego, natomiast rama górna ma profil zamknięty i ceownik hutniczy . Jej ładowność to 6,5 t. Bardzo ważne przy wyborze przyczepy są wymiary skrzyni ładunkowej. W przypadku naszej dwuosiówki szerokość wewnętrzna wynosi 2.20mx4m, czyli nie całe 9 m2. Producent zastosował w przyczepach podwójne burty o łącznej wysokości 100 cm, co daje całkowitą pojemność korpusu 8,8m3.

Skrzynia ładunkowa posiada wahadłowy uniwersalny system otwierania ścian z trójstronnym systemem wywrotu. Wybór kierunku wywrotu odbywa się za pomocą dwóch sworzni z zabezpieczeniem przed nieprawidłową obsługą. Oprócz tego, w tylnej burcie umiejscowiony jest szyber zsypowy do ziarna. Dostęp do skrzyni znacząco ułatwi drabinka znajdująca się na przedniej ścianie. W standardzie wszystkie przyczepy wyposażone są w plandeki ze stelażem uniemożliwiające przedostanie się wody do skrzyni ładunkowej.

W przyczepie ZKT zostały zastosowane hamulce bębnowe z układem pneumatycznym dwuobwodowym. Ważnym kryterium zależnym od wielu czynników i potrzeb użytkownika jest także ogumienie. Białoruski producent zastosował tu dwa rodzaje wymiarów ogumienia: 13.0/55-16 i 11.5/80-15.3.

Układ kierowania odbywa się poprzez obrotnicę kulkową z ramą obrotową. Standardowo przyczepy są wyposażone w oczko zaczepu fi40 mm oraz dyszel typu V. Zatrzymać przyczepę niezależnie od ciągnika rolniczego można dzięki hamulcowi postojowemu z ręczną dźwignią.

Przyczepy ZKT mają oprócz tego sztywny tylny zaczep manualny, tylne wyjście hydrauliczne, gniazdo świateł i błotniki tylnych kół. Wszystkie występują w czerwonej kolorystyce.