Belarus – prawa ręka małych i średnich gospodarstw

Belarus – prawa ręka małych i średnich gospodarstw

15 stycznia, 2020

W Polsce ciągniki, niegdyś pod nazwą MTZ, obecnie Belarus, zaczęły pojawiać się w latach 50 XX w. Swoje miejsce znalazły początkowo w małych gospodarstwach gdzie były główną siłą pociągową. Z czasem adaptacji doczekały się również w średnich, pełniąc w nich, w zależności od nakładu pracy, wiodącą bądź drugoplanową rolę.
Zaczęło się od MTZ 82, który szybko zyskał renomę ciągnika wytrzymałego, „spod siekiery”, silnego, a przy tym prostego i niezawodnego. Z czasem zastąpił on legendę polskich gospodarstw – Władimirca T25, cieszącego się dużą popularnością i uznaniem. Ten jak i MTZ 82, to klasyki polskich małych gospodarstw.
Oba ze wschodu, oba niezniszczalne z nieskomplikowaną konstrukcją, pozbawione jakiejkolwiek elektroniki, dające z siebie więcej niż można by się było spodziewać, łatwe w naprawie. MTZ 82 do dziś można spotkać na chodzie w niejednym gospodarstwie. Do dziś także są chętnie poszukiwane i odkupowane z drugiej ręki, wszystko za sprawą tego, że ciągniki te cieszą się zaufaniem rolników, to sprawdzony i mocny sprzęt.
Wraz ze wzrostem i rozwojem produkcji ciągników MTZ na polski rynek stopniowo trafiały kolejne nowe modele ciągników, dopasowane do potrzeb rolników. Najczęściej wybieranym modelem był i jest do tej pory 80-konny Belarus 820, następca MTZ 82, ale lekko zmodernizowany pod względem zewnętrznym. W miarę upływu czasu, kolejno były to następne modele od 80 KM do 100 KM, rzadko silniejsze. Czasy się zmieniły, zapotrzebowanie na moc również, preferencje zakupowe też, ale dwie rzeczy się nie zmieniły. Mianowicie ciągniki Belarus i to, że idealnie wpisują się one w potrzeby małych i średnich gospodarstw.
Nie trzeba specjalnie przyglądać się tendencjom zakupowym, aby zauważyć, że rolnicy szukają coraz silniejszych maszyn, widać to w gospodarstwach. Stawiając na markę ze wschodu wybór pada na serię 1221 i 1523.
Dalej najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór jest, naturalnie oprócz ceny, choć i ta w przypadku ciągników Belarus jest niska, ich nieskomplikowana konstrukcja. Jak już wiele osób, a może i w niejednym wypadku nawet pokoleń przekonało się, że tanie nie znaczy złe.

Zapytaj o cenę

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o. o. w celu realizacji zgłoszenia zapytania. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji w zakładce RODO.
Zgoda na kontakt za pomocą telefonu w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Wyrażam zgodę na przekazanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej za pomocą kontaktu telefonicznego lub SMS/MMS w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa. Zgoda na przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu realizacji Twojego zgłoszenia. W rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam zgodę na przesłanie przez MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce przy ulicy Kresowej 85, 16-100 Sokółka - informacji handlowej na podany przeze mnie adres e-mail w celu realizacji tego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Ponadto informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.

Rejestracja

Przypomnienie hasła

Podaj hasło